Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#20212022
11 kwietnia 2022

Dni otwarte w naszej szkole

Dni otwarte w naszej szkole  W dniach 28 i 31 marca tłumnie odwiedzili nas ósmoklasiści z okolicznych szkół podstawowych. Goście zapoznali się z ofertą  szkoły, wzięli udział w warsztatach oraz zadali mnóstwo pytań, na które odpowiedzieli nauczyciele i obecni uczniowie  liceum. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do naszej szkoły! Czekamy na Was!
#20212022
28 marca 2022

Z wizytą u damy

Z wizytą u damy W słoneczne przedpołudnie, 24 marca, klasa Ia wraz z wychowawczynią i polonistką, udała się do Krakowa, do jednego z najstarszych muzeów w Polsce, by spędzić czas w otoczeniu niezwykłych eksponatów i cennych dzieł sztuki. Przemierzając kolejne sale Muzeum Książąt Czartoryskich (m.in. renesansowe, barokowe, oświeceniowe) i słuchając opowieści przewodnika o zbiorach zasłużonej dla kultury polskiej rodziny, mogliśmy podziwiać jedną... Z wizytą u damy - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
26 marca 2022

Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły 24 marca 2022 roku uczniowie klasy 3c oraz 2c w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły uczestniczyli w zgromadzeniu patriotycznym „Chwała Naczelnikowi Tadeuszowi Kościuszce”. Pierwszym punktem programu były uroczystości na Rynku Głównym w Krakowie wokół płyty upamiętniającej wydarzenia z dnia 24 marca 1794 roku.Wtedy to własnie  Naczelnik złożył przysięgę, co zapoczątkowało wybuch Insurekcji Kościuszkowskiej. Święto Patrona Szkoły - ciąg dalszy artykułu »
18 marca 2022

EUROPEJSKI KONKURS STATYSTYCZNY

Zespół SHELDONY w składzie: Mikołaj Góralczyk, Filip Rudzki i Piotr Suślik, uczniowie klasy 3c, znaleźli się w gronie 34 najlepszych drużyn, zakwalifikowanych do II etapu Europejskiego Konkursu Statystycznego. Podczas I etapu rywalizowali z 257 zespołami  z całej Polski.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
#20212022
14 marca 2022

Lekcja historii i refleksja nad współczesnością

Lekcja historii i refleksja nad współczesnością W marcu 1941 roku na mocy zarządzenia niemieckich władz okupacyjnych w Krakowie została utworzona „żydowska dzielnica mieszkaniowa”– getto. Również w marcu, 1943 roku, getto zostało brutalnie zlikwidowane przez Niemców. 3 marca uczniowie klasy III a wzięli udział w wycieczce edukacyjnej„Szlakiem Holocaustu w Krakowie”. Na szlaku znalazły się: muzeum Fabryka Schindlera, plac Bohaterów Getta oraz Apteka pod Orłem. Wszystkie te... Lekcja historii i refleksja nad współczesnością - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
10 marca 2022

Rozpoczęto budowę sali gimnatycznej

Rozpoczęto budowę sali gimnatycznej 7 marca 2022 roku przejdzie do historii naszej szkoły jako dzień, w którym rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej. Społeczność szkolna czekała na to prawie 20 lat. Budowa jest finansowana ze środków  powiatu  krakowskiego oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.
7 marca 2022

Ważny komunikat od Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

Uwaga uczniowie! Mamy dla Was ważny komunikat od Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach: Czołem! Serdecznie zapraszamy Was do udziału w niezwykłym, całorocznym projekcie, w którym to WY decydujecie o tym co i w jaki sposób robicie! To już druga edycja "Równać szanse" realizowana przez nasze Centrum. Pierwsza, pod nazwą "Miasto z przeszłości" odbyła się w 2021 roku w naszej filii w Nowej Górze. Uczestnicy przygotowali niezwykłą wystawę... Ważny komunikat od Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
14 lutego 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu  jest  obchodzony 8 lutego  z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Działajmy razem!" Dzień ten ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego... Dzień Bezpiecznego Internetu - ciąg dalszy artykułu »
#20212022erasmus
10 lutego 2022

Zakończenie Programu ERASMUS w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach

Zakończenie Programu ERASMUS w Liceum... W naszym liceum zakończyliśmy uczestnictwo w Programie „Erasmus+” wspierającym szkoły oraz inne organizacje działające w obszarze edukacji. Do programu przystąpiliśmy we wrześniu 2019roku. W projekcie wzięło udział siedmiu nauczycieli różnych przedmiotów, którzy swoje „mobilności” odbywali w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Irlandii i we Włoszech. Program„Erasmus +” to program Unii Europejskiej, który jest realizowany od... Zakończenie Programu ERASMUS w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
25 stycznia 2022

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ CZYLI STUDNIÓWKA 2022

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ CZYLI STUDNIÓWKA 2022 „Na pewno każdy dobrze zdaje sobie sprawę z tego, skąd nazwa „bal studniówkowy” pochodzi. Jakie ma on znaczenie z pewnością nie trzeba tłumaczyć. Oczywiście egzamin maturalny, do którego uroczystość ta zaczyna odliczanie, jest niezwykle istotny, jednak dzisiaj postarajmy skupić się na innym aspekcie, na tym, że możemy być razem (…). Żyjąc w trakcie pandemii, warunki nauki były utrudnione i często wymagały od nas dużo... POLONEZA CZAS ZACZĄĆ CZYLI STUDNIÓWKA 2022 - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
16 stycznia 2022

Aby coś osiągnąć trzeba się poświęcić

Aby coś osiągnąć trzeba się poświęcić Inez Durlak to uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach. Inez już od najmłodszych lat zajmuje wysokie miejsca w zawodach m.in. jest zwyciężczynią Mistrzostw Polski LZS w kolarstwie górskim oraz wygrała dla szkoły lecealiadę.Ciekawą rozmowę przeprowadziła z nią uczennica klasy trzeciej. Izabela Gregorczyk: Na czym polega kolarstwo górskie? Inez Durlak:Trenuję odmianę kolarstwa górskiego XCO, czyli... Aby coś osiągnąć trzeba się poświęcić - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
5 stycznia 2022

Julia Wójcik laureatką konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki

Julia Wójcik laureatką konkursu Ministerstwa Edukacji... Uczennica naszego liceum Julia Wójcik z klasy III c została laureatką czwartej nagrody konkursu poświęconego życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida. Konkurs ten we wrześniu ubiegłego roku ogłosiło Ministerstwo Edukacji i Nauki. 29 grudnia 2021 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Julia, w gronie innych laureatów, odebrała nagrodę z rąk Ministra Edukacji Przemysława Czarnka. Konkurs zatytułowany „Bo piękno na to jest,by... Julia Wójcik laureatką konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
22 grudnia 2021

Nasze sukcesy w konkursie SPA

W tym roku konkurs w naszej szkole cieszył się dużym zainteresowaniem. Sporo uczniów próbowało swoich sił, tworząc opowiadania o różnorodnej tematyce, pojawiły się również wiersze. Jednak komisja konkursowa  SPA doceniła i nagrodziła: Zofię Sułkowskąz klasy 3E- II miejsce, Julię Wójcik zklasy 3C - II miejsce, Zofię Mirek zklasy 3C- III miejsce, Matyldę Róg zklasy 3E- wyróżnienie, Emilię Niemiec zklasy 2A- wyróżnienie. ... Nasze sukcesy w konkursie SPA - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
22 grudnia 2021

Doskonalimy nasz hiszpański

Doskonalimy nasz hiszpański 17 grudnia uczniowie z grupy języka hiszpańskiego (klasa 3B), połączyli się ze szkołą językową AIL Málaga Spanish Language School  i wzięli udział w lekcji online. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach  Programu CERNUDA. Został on stworzony z inicjatywy Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce i Stowarzyszenia Szkół Języka Hiszpańskiego z Andaluzji EEA.  Jego... Doskonalimy nasz hiszpański - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
22 grudnia 2021

Nie tylko uczeń się uczy

Nie tylko uczeń się uczy Kontynuując ideę uczenia się przez całe życie, która szczególnie wpisała się w realizację projektu Erasmus+, kilkoro nauczycieli z grupy Erasmusa odbyło trzydniowe szkolenie i poznało platformę eTwinning. eTwinnig to platforma, na której współpracują nauczyciele, dyrektorzy inni pracownicy szkół. Platforma zrzesza członków z krajów europejskich oraz wyszczególnionych krajów spoza Europy. Jest to zamknięte środowisko, w... Nie tylko uczeń się uczy - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
21 grudnia 2021

Pamiętamy o 13 grudnia 1981 roku

Pamiętamy o 13 grudnia 1981 roku 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, wzięliśmy udział w uroczystości złożenia wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Solidarności.​
#20212022
21 grudnia 2021

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka 9 grudnia  nasi szkolni wolontariusze z klasy 3c z  wielkim zapałem pomagali w przygotowaniu paczek dla rodziny objętej akcją Szlachetna Paczka. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc!