Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#jezykpolski
24 marca 2023

Humaniści na gali

Humaniści na gali 17marca humaniści z klasy IIa wzięli udział w gali wręczenia Nagrody im. Kazimierza Wyki w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa.Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej. Jest ona też wyrazem mecenatu władz samorządowych miasta i województwa w dziedzinie kultury i jednocześnie formą pomnika dla wybitnego... Humaniści na gali - ciąg dalszy artykułu »
24 marca 2023

ZENON FAJFER MARCEL DUCHAMP I PRZYGODA W FILADELFII

ZENON FAJFER MARCEL DUCHAMP I PRZYGODA W FILADELFII LIBERATURA    Zenon Fajfer swego czasu odbył podróż do Filadelfii, konkretnie do filadelfijskiego muzeum sztuki. Szczególnie interesowały go dwie sale, w których zebrane były dzieła Marcela Duchampa (wym. Marcel Duszamp) - francuskiego malarza, rzeźbiarza, twórcy filmowego i szachisty, kojarzonego z nurtami kubizmu, dadaizmu i sztuki konceptualnej. Dzieła Duchampa przyczyniły się w późniejszych latach do rozwoju... ZENON FAJFER MARCEL DUCHAMP I PRZYGODA W FILADELFII - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
13 marca 2023

Dzień otwarty za nami

Dzień otwarty za nami Dziękujemy naszym gościom za skorzystanie z zaproszenia i bardzo liczne przybycie na Dzień Otwarty naszego liceum. Kolejna szansa, by odwiedzić naszą szkołę 28 kwietnia. Zapraszamy!
#20222023
9 marca 2023

Kolejny wykład z cyklu LITERATURA NAJNOWSZA - SYLWETKI

Katedra Krytyki Współczesnej Wydziału Polonistyki UJ wraz z KMTPNiS oraz Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w wykładach, połączonych z warsztatowym czytaniem niedużego fragmentu tekstu prozatorskiego lub jednego wiersza 13 marca 2023 r.(poniedziałek) godz. 16.30 -18.00dr Tomasz Cieślak - Sokołowski  (Katedra Krytyki Współczesnej) Zenon Fajfer... Kolejny wykład z cyklu LITERATURA NAJNOWSZA - SYLWETKI - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 marca 2023

Z kaligrafią za pan brat

Z kaligrafią za pan brat Oskar Mazur z kl. IIIc zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego VI Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego. Gratulujemy i życzymy połamania pióra w dalszych zmaganiach!
#20222023
9 marca 2023

Kotów nie da się nie lubić

Kotów nie da się nie lubić Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i tych, którzy lubią psy. Po obejrzeniu musicalu w chorzowskim Teatrze Rozrywki z pewnością wszyscy pokochają koty. Wyjazdy do teatru cieszą się w naszej szkole dużym zainteresowaniem, także ten, który odbył się w dniu 3 marca, kiedy to kilkudziesięcioosobowa grupa wybrała się na musical pt. „Koty”. „Koty” to jeden z najsłynniejszych i najchętniej oglądanych musicali wszech... Kotów nie da się nie lubić - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 marca 2023

W kręgielni

W kręgielni Lekcje nie zawsze muszą wyglądać tak samo… Przekonała się o tym klasa 1a, która w dniu 24.02.23r. w ramach godziny wychowawczej wybrała się do kręgielni, gdzie w atmosferze lekkiej rywalizacji i humoru rozegraliśmy kilka rund. Wszyscy doskonale bawiliśmy się. Uważam, że był to świetnie spędzony czas, a przy tym fantastyczna forma integracji. Dziękujemy za taką możliwość. Maja Matusik, kl. Ia
#20222023
3 marca 2023

XIX Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej w Krakowie

XIX Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki... Piątek 3 marca 2023 r. podarował nam niezapomniane emocje.Uczniowie z grupy francuskiej klas drugich naszego LO wraz z uczniami z klas 8 SP1 w Krzeszowicach uczestniczyli w XIX Krakowskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie. Poziom był niezwykle wysoki, mogliśmy posłuchać cudownych wykonań piosenek Céline Dion, Serge Lama, Louane, Patric Bruel ….Nasza Sandra Gąsior z piosenką Chimene Badi ,,Je viens du sud” zajęła 3... XIX Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej w Krakowie - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
3 marca 2023

Nagroda Grand Prix w IX Powiatowym Obcojęzycznym Przeglądzie Artystycznym

Nagroda Grand Prix w IX Powiatowym Obcojęzycznym... ​Przewrotny i zabawny wiersz Jareda M. Steina 'A night with my lady' w brawurowej interpretacji Duszana Młynarczyka z klasy 4D dał nam zwycięstwo i nagrodę Grand Prix w IX Powiatowym Obcojęzycznym Przeglądzie Artystycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Oprócz Duszana nagrodzona została również Nadia Stachurska z klasy 1D za interpretację wiersza Freudreicha Peschko 'Urlaubsreise'. Nadia zajęła... Nagroda Grand Prix w IX Powiatowym Obcojęzycznym Przeglądzie Artystycznym - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
28 lutego 2023

Trzecie miejsce w rozgrywkach

Trzecie miejsce w rozgrywkach W dn. 15.02.2023  roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w rozgrywkach piłki koszykowej w ramach Licealiady. Zawody odbyły się w hali Liceum Ogólnokształcącego „Radosna Nowina” w Piekarach. Nasza reprezentacja w składzie: Oliwia Berger, Barbara Marszałek, Martyna Godyń, Oliwia Józkowicz, Oliwia Stokłosa, Anna Dębska, Aleksandra Duś, Maja Godyń, Klaudia Molik, Julia Ostachowska zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy!
#rekrutacja2023
27 lutego 2023

Terminy rekrutacji 2023

Terminy rekrutacji 2023 oraz wymagane w czasie procesu rekrutacji dokumenty określa  Zarządzenie Nr 5/23 Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 26 stycznia 2023 r.  https://kuratorium.krakow.pl/zarzadzenie-nr-5-23-malopolskiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-26-stycznia-2023-r-terminy-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-na-rok-szkolny-2023-2024/​ Sposób przeliczania punktów... Terminy rekrutacji 2023 - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
21 lutego 2023

Wirtualne kółko matematyczno-logicznego eMiL

​Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie serdecznie zaprasza  do wzięcia udziału w zajęciach wirtualnego koła matematyczno-logicznego  eMIL 30. ​- Na kole czekają niestandardowe łamigłówki matematyczne i logiczne. ​- Zaproszenie kierujemy do wszystkich uczniów powyżej 13-tego roku życia. ​- Każdy uczeń dołącza do koła całkowicie ZA DARMO ​- Pracujemy wyłącznie przez Internet (e-learning). Wirtualne kółko matematyczno-logicznego eMiL - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
27 stycznia 2023

Warsztaty/ Przyszłość z pasją - studia praca kariera

Warsztaty/ Przyszłość z pasją - studia praca kariera W dniu 19 stycznia uczniowie klas 3 i 4  uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Dziekana Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Jaworznie - pana dr Jarosława Bugajskiego. Pracownik naukowy uczelni przeanalizował ze słuchaczami etapy prowadzące do satysfakcji zawodowej. Podkreślił, że do osiągnięcia zaplanowanego celu potrzebne są: umiejętności i wiedza zdobyte na studiach oraz sprawność... Warsztaty/ Przyszłość z pasją - studia praca kariera - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
13 stycznia 2023

Konkurs Zrównoważone Środowisko /Zagospodarowanie wód opadowych

Do 31 marca 2023 r. czekamy na zgłoszenia od uczniów szkół średnich w Konkursie organizowanym przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Partnerem Konkursu jest firma Arcadis Sp. z o.o. Głównym celem Konkursu “Zrównoważone Środowisko. Zagospodarowanie wód opadowych” jest docenienie młodych ludzi zainteresowanych rozwojem technologii przyjaznych środowisku oraz... Konkurs Zrównoważone Środowisko /Zagospodarowanie wód opadowych - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
13 stycznia 2023

Złote Indeksy

Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Złote Indeksy Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, Integracja – kultura – edukacja”, w którym główną nagrodą jest uzyskanie indeksu na wybrany kierunek studiów realizowany na naszym Wydziale. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie z dwóch ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, w tym liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych II stopnia. Zachęcamy do... Złote Indeksy - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
13 stycznia 2023

Hazard Nie daj się wciągnąć

W dniu 13 grudnia klasy 2a, 2b, 2c, 1d oraz 3a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach ogólnopolskiej akcji Hazard? Nie daj się wciągnąć!  Akcja organizowana jest przez Krajową Administrację Skarbową przy Ministerstwie Finansów, a honorowy patronat nad nią objął Minister Edukacji i Nauki. Celem akcji jest podniesienie świadomości młodzieży o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w... Hazard Nie daj się wciągnąć - ciąg dalszy artykułu »