Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

12 lutego 2024

Walentynki w naszej szkole

Walentynki w naszej szkole 9 lutego, w piątek, Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole Dzień Walentynek. Już od początku tygodnia można było wrzucać do urny kartki walentynkowe oraz zakupić wykonane przez uczniów naszej szkoły serduszka. Uzbierane w ten sposób pieniądze Samorządu Uczniowskiego zostaną przeznaczone na dalsze zaplanowane działania w szkole, które mają na celu wspieranie atmosfery wzajemnego szacunku i przyjaźni. Z serduszek uczniowie... Walentynki w naszej szkole - ciąg dalszy artykułu »
4 lutego 2024

Sukces naszych uczennic w IV edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego "Poznać świat, zrozumieć siebie"

Sukces naszych uczennic w IV edycji Powiatowego Konkursu... Uczennice klasy IId Helena Łytek i Julia Dudek brały udział w IV edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego "Poznać świat, zrozumieć siebie". Ideą konkursu organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Skawinie jest co roku wykonanie praktycznego zadania, doświadczenia, filmu z wykorzystaniem pogłębionej wiedzy z biologii i pokrewnych nauk przyrodniczych, tj. z chemii, fizyki. Tegoroczna praca naszych reprezentantek zajęła... Sukces naszych uczennic w IV edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego "Poznać świat, zrozumieć siebie" - ciąg dalszy artykułu »
1 lutego 2024

Zaproszenie do udziału w konkursie Galileo

Zaproszenie do udziału w konkursie Galileo Serdecznie zapraszamy uczniów naszego liceum do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursów z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, matematyki, chemii, biologii i geografii. Materiał zawarty w testach uwzględnia wymagania określone w podstawie programowej. To swoiste sprawdzenie swojej wiedzy.  Testy konkursowe będą testami jednokrotnego wyboru i odbędą się w dniach 4 marca do 8 marca 2024r. w szkole na... Zaproszenie do udziału w konkursie Galileo - ciąg dalszy artykułu »
31 stycznia 2024

Studniówka 2024

Studniówka 2024 W sobotę, 27 stycznia 2024 roku, uczniowie klas czwartych naszego liceum uczestniczyli w balu studniówkowym, który odbył się w „Kajasówce” w Rybnej. Dokładnie na 100 dni przed zbliżającą się maturą. Bal tradycyjnie rozpoczęto odtańczeniem Poloneza, do którego wszystkich uczestników zaprosiła Pani Dyrektor Alicja Milczarek. Nasi maturzyści mieli także przyjemność gościć Starostę Krakowskiego Pana Wojciecha Pałkę,... Studniówka 2024 - ciąg dalszy artykułu »
29 stycznia 2024

Krzeszowickie Liceum grało wspólnie z WOŚP

Krzeszowickie Liceum grało wspólnie z WOŚP W LO Krzeszowice mamy wspaniałych młodych ludzi, którzy 28.01.2024 dzielnie wspierali WOŚP jako wolontariusze. Wolontariat daje im dużo satysfakcji, ale też zwiększa ich pewność siebie i motywuje do dalszych inicjatyw. Brawo! Koordynator akcji, Pani Małgorzata Bukowska
27 stycznia 2024

Herody zawitają do Krzeszowic

Herody zawitają do Krzeszowic Starosta krakowski Wojciech Pałka oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach Alicja Milczarek serdecznie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie „Herody w Krzeszowicach”, które odbędzie się 3 lutego 2024 roku o godzinie 16:30 w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego. Przedstawienie będzie odgrywane przez Grupę Kolędniczą z Woli Kalinowskiej i Ojcowa.​
27 stycznia 2024

Klasa IC w muzeum Collegium Maius

Klasa IC w muzeum Collegium Maius W dniu 21.12.2023 roku klasa 1c udała się na wycieczkę do Krakowa. Wybraliśmy się na wystawę o tematyce matematyczno fizyczno astronomicznej do muzeum Collegium Maius. Wystawa bardzo nam się podobała, ponieważ była zgodna z naszymi zainteresowaniami. Następnie poszliśmy do kina pod Baranami na film pod tytułem "Wonka". Uczniom naszej klasy bardzo podobał się seans. ​Zofia Malczyk i Kamila Adamska​
#geografia
26 stycznia 2024

Wycieczka na wystawę Geofizyka w Planetarium Śląskim

Wycieczka na wystawę Geofizyka w Planetarium Śląskim Czy doświadczyliście kiedyś trzęsienia ziemi? A klasy 2b i 3c tak. We wtorek, 23 stycznia 2024r, uczniowie tych klas mieli okazję zwiedzić interaktywna wystawę "Geofizyka" w Planetarium Śląskim. Nie tylko trzęsienia ziemi były atrakcją tej ekspozycji. Uczniowie zobaczyli błyskawice generowane przez cewkę Tesli, powstawanie chmur, opadów i trąb powietrznych, przenieśli się w różne strefy klimatyczne - te ekstremalnie gorące i niezwykle... Wycieczka na wystawę Geofizyka w Planetarium Śląskim - ciąg dalszy artykułu »
24 stycznia 2024

XX Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych

XX Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych Zachęcamy uczniów do udziału w XX Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych konkursu o zasięgu międzynarodowym. Informację o Mistrzostwach w formie pdf można pobrać ze strony https://gmil.pwr.edu.pl/o-mistrzostwach. Szkoła nie zgłasza udziału zawodników, to uczniowie indywidualnie zgłaszają swój udział. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem portalu https://gmil.im.pwr.edu.pl/. To na nim... XX Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych - ciąg dalszy artykułu »
24 stycznia 2024

Spotkania matematyków

Spotkania matematyków Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne wykłady popularyzujące matematykę wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Harmonogram spotkań poniżej w ulotce. 
21 stycznia 2024

25.01.2024 - Wywiadówka

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Serdecznie zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach w dniu 25 stycznia 2024 o godzinie 17:00. Liczymy na Państwa obecność i udział w spotkaniu. Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach
#wybory
11 stycznia 2024

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach Celem działania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach jest upowszechnienie idei samorządowej wśród młodzieży, nauka odpowiedzialności za rozwój społeczny i gospodarczy oraz zwiększenie aktywności młodych ludzi w gminie. Młodzieżowa Rada ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny dla organów gminy Krzeszowice. Rada liczy do 25 radnych, 23 radnych reprezentuje młodzież ze szkół z terenu gminy oraz 2 radnych... Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
2 stycznia 2024

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2024

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2024 W dniu 21 marca 2024 roku w naszej szkole odbędzie się międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur 2024. Konkurs ma charakter testu (30 zadań) jednokrotnego wyboru. Trwa 75 minut. Koszt uczestnictwa to 16 złotych. Każdy z uczestników otrzyma układankę tangram chiński. Zadania z poprzednich lat, regulamin i wszelkie informację znajdują się na stronie organizatorów konkursu: www. kangur-mat.pl Osoby, które chciałyby wziąć udział w konkursie... Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2024 - ciąg dalszy artykułu »
2 stycznia 2024

Sukcesy naszych uczennic w Skawińskiej Probówce Artystycznej

Sukcesy naszych uczennic w Skawińskiej Probówce... Na zaproszenie Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie, reprezentantki naszej szkoły z sukcesem uczestniczyły w Powiatowej imprezie artystyczno-muzycznej - Skawińskiej Probówce Artystycznej, która odbyła się w 15 grudnia 2023 roku. Podczas uroczystej gali, która miała miejsce w skawińskim Pałacyku „Sokół”, swoje uznanie dla młodych talentów wyrazili dyrektor Ewa Masłowska, Agnieszka Massalska - wnuczka Anny Kudeli, patronki... Sukcesy naszych uczennic w Skawińskiej Probówce Artystycznej - ciąg dalszy artykułu »
22 grudnia 2023

Piękno i Dobro. Charytatywny koncert kolęd

Piękno i Dobro. Charytatywny koncert kolęd Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję łączącą dwie idee, które doskonale ze sobą współbrzmią – Piękno i Dobro. Piękno naszych tradycyjnych kolęd, pieśni i piosenek świątecznych chcieliśmy połączyć z czynieniem Dobra, czyli akcją charytatywną, a dokładniej zbiórką funduszy i kiermaszem, z którego dochód przeznaczony został na leczenie Oli Dzwonek z Krzeszowic. Kolędy wzruszały,... Piękno i Dobro. Charytatywny koncert kolęd - ciąg dalszy artykułu »
22 grudnia 2023

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne Szanowni Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach, W magicznej atmosferze świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten czas będzie pełen radości, wzajemnej życzliwości i ciepła rodzinnych spotkań, a na nadchodzący rok 2024 proszę przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń. Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy... Życzenia świąteczne - ciąg dalszy artykułu »
22 grudnia 2023

Warsztaty Hazard Nie daj się wciągnąć

Warsztaty Hazard Nie daj się wciągnąć ​15 grudnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z pracownikiem I Urzędu Skarbowego w Krakowie. Tegoroczne warsztaty były kontynuacją akcji rozpoczętej w ubiegłym roku szkolnym, celem spotkań jest uświadamianie młodzieży w zakresie uzależnienia od gier – hazardu. Zgromadzeni w sali uczniowie klasy Ia, Ib i Ic zastanawiali się po co powstają gry, jakich emocji dostarczają? Dowiedzieli się, że przyjemne emocje w... Warsztaty Hazard Nie daj się wciągnąć - ciąg dalszy artykułu »
20 grudnia 2023

Szlachetna Paczka z LO

Szlachetna Paczka z LO Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji 'Szlachetna paczka". Ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli pozwoliło przygotować 26 paczek, o wartości ponad 5 tys zł. Radość Pani Zofii, która została obdarowana prezentami była przeogromna. Cieszymy się że młodzież naszej szkoły jest tak empatyczna i całym sercem angażuje się w pomoc innym. Małgorzata Bukowska - koordynatorka akcji
#informatyka
20 grudnia 2023

Sukces naszego ucznia w Konkursie Informatycznym

Sukces naszego ucznia w Konkursie Informatycznym Z dumą informujemy, że Jakub Rajchel (klasa 3C) został jednym z osiemnastu finalistów ogólnopolskiego konkursu „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji” organizowanego przez Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Konkurs był dwuetapowy, etap finałowy odbędzie się 16 kwietnia 2024r.  Gratulujemy Kubie i trzymamy kciuki za zwycięstwo w kwietniu. ​