Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#20222023
13 stycznia 2023

Hazard Nie daj się wciągnąć

W dniu 13 grudnia klasy 2a, 2b, 2c, 1d oraz 3a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach ogólnopolskiej akcji Hazard? Nie daj się wciągnąć!  Akcja organizowana jest przez Krajową Administrację Skarbową przy Ministerstwie Finansów, a honorowy patronat nad nią objął Minister Edukacji i Nauki. Celem akcji jest podniesienie świadomości młodzieży o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w... Hazard Nie daj się wciągnąć - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
13 stycznia 2023

Szlakiem Holokaustu w Krakowie

Szlakiem Holokaustu w Krakowie ​5 stycznia klasa 4C udała się na wycieczkę śladami Holokaustu. Plac Bohaterów Getta i znajdujący się na nim pomnik przypomniał nam o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce na terenie dawnego getta krakowskiego. Ważny punkt wycieczki stanowiła Apteka pod Orłem, gdzie obejrzeliśmy wystawę dotyczącą działalności Tadeusza Pankiewicza, właściciela apteki i świadka wydarzeń, który wraz ze swoimi współpracownicami udzielił... Szlakiem Holokaustu w Krakowie - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
13 stycznia 2023

Urząd KNF - zaproszenie na webinarium CEDUR dla seniorów pt Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych - 20012023 r

Webinarium nt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych” organizowane jest 20 stycznia 2023 roku (piątek) przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF, we... Urząd KNF - zaproszenie na webinarium CEDUR dla seniorów pt Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych - 20012023 r - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
13 stycznia 2023

5 edycji konkursu Europa z naszej ulicy

Pozostały już tylko 3 tygodnie na zgłoszenia do piątej edycji konkursu Europa z naszej ulicy dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia.  Nagrodą jest wyjazd do Brukseli i spotkanie z europarlamentarzystami.  Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?  Zadaniem uczestników konkursu jest znalezienie i pokazanie związków swojej okolicy, miejscowości czy regionu z kulturą i... 5 edycji konkursu Europa z naszej ulicy - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
13 stycznia 2023

Turniej Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej

​Kancelaria Senatu  przystępuje do organizacji Turnieju pt. „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej”. Turniej jest organizowany pod patronatem Marszałka Senatu RP, prof. Tomasza Grodzkiego, z okazji 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II Rzeczypospolitej.  Celem turnieju jest m.in. popularyzowanie wiedzy na temat historii i funkcjonowania Senatu RP, ​ poszerzanie wiedzy o roli i znaczeniu Senatu RP w polskim... Turniej Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacwydarzenia
13 stycznia 2023

II Międzynarodowy Konkurs Historyczny Śladami historii Polski - skąd nasz ród

Konkurs ten jest dla wszystkich, każdy może wybrać dowolną kategorię, w której może wziąć udział. Najczęściej działamy wokół swoich środowisk, teraz jest szansa, abyśmy pokazali naszą Solidarność i miłość do naszych przodków, do naszej historii. Każdy uczeń może przygotować pracę plastyczną, film, zaśpiewać pieśń, napisać wiersz. Przygotowanie filmu, pieśni w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem,... II Międzynarodowy Konkurs Historyczny Śladami historii Polski - skąd nasz ród - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
13 stycznia 2023

Rekrutacja do Europejskiego Konkursu Statystycznego - szansa na międzynarodowy sukces

Informujemy, że wystartowała szósta edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego (EKS).Konkurs prowadzony jest przez Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem oraz osiemnastoma europejskimi urzędami statystycznymi.Głównym celem Konkursu jest zainteresowanie uczniów statystyką oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą.Europejski Konkurs... Rekrutacja do Europejskiego Konkursu Statystycznego - szansa na międzynarodowy sukces - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
1 stycznia 2023

Zaproszenie do II edycji konkursu Ludzie Kresów opowieści nieznane

Zaproszenie do II edycji konkursu Ludzie Kresów... Muzeum Narodowe w Lublinie prowadzi od 2020 roku akcję „Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych”, której celem jest zachowanie pamięci o Kresach. Wydarzenie to swoim patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach akcji pragniemy zaprosić dzieci i młodzież szkolną do udziału w II edycji konkursu pt. „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”. Zorganizowana w ubiegłym roku I edycja cieszyła się bardzo... Zaproszenie do II edycji konkursu Ludzie Kresów opowieści nieznane - ciąg dalszy artykułu »
22 grudnia 2022

Spotkanie w świątecznym nastroju

Spotkanie w świątecznym nastroju Tradycyjnie spotkaliśmy się przy wspólnym wigilijnym stole: zaproszeni goście - emerytowani pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz szkolna społeczność: nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Zebranych powitała pani Anna Kwiecień, wicedyrektor szkoły, następnie wspólnie odśpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie Joachima Okarmusa. Wcześniej  odbyły się świąteczne spotkania... Spotkanie w świątecznym nastroju - ciąg dalszy artykułu »
#sukcesy
22 grudnia 2022

Leśne inspiracje

Leśne inspiracje Gratulujemy sukcesu naszemu uczniowi z klasy Ic Jakubowi Barcikowi.W piątek 2 grudnia na uroczystej gali odebrał nagrodę za wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Fotograficznym "Leśne inspiracje" organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie. Zdjęcia Jakuba wyróżnione w konkursie.
#wychowaniefizyczne
22 grudnia 2022

Konkurs dla piłkarskich ekspertów

Konkurs dla piłkarskich ekspertów W piątek 9 grudnia 8 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie wiedzy o historii mistrzostw świata w piłce nożnej, organizowanym przez Pana Jacka Banacha i Bartka Pierzchałę. W teście trzeba było wykazać się dużą wiedzą, pytania dotyczyły zarówno pamiętnych meczów, słynnych piłkarzy, jak i organizatorów mundialu. Uczniowie popisali się swoją znajomością piłki nożnej i każdy uczestnik uzyskał zadowalający wynik... Konkurs dla piłkarskich ekspertów - ciąg dalszy artykułu »
#sukcesy
22 grudnia 2022

Sukces w Powiatowej Licealiadzie w Pływaniu

Sukces w Powiatowej Licealiadzie w Pływaniu 14 grudnia na Pływalni Camena Skawinie odbyły się zawody wpływaniu. Na dystansie 50 m stylem klasycznymuczennica naszego liceum, Julia Ostachowska,  zdobyła drugie miejsce,  aczwarte  Sandra  Skotniczna – obie uczennice z klasy 1d. Szkołę reprezentowali jeszcze:  Maja Godyń  i Karol Więcek – również z klasy 1d. Gratulacje!
#nadchodzacewydarzenia
22 grudnia 2022

OLIMPIADA BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ VI edycja

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Szkoła Policji w Słupsku mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Olimpiadzie "BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ" VI edycja. Przedmiotowa Olimpiada jest inicjatywą edukacyjną skierowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych o zasięgu ogólnopolskim. Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomości i właściwych postaw... OLIMPIADA BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ VI edycja - ciąg dalszy artykułu »
22 grudnia 2022

13 grudnia - pamiętamy

13 grudnia - pamiętamy 13 grudnia minęło 41 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu upamiętniającym to wydarzenie przy pomniku Solidarności w Krzeszowicach. Społeczność uczniowską naszej szkoły reprezentowali  w poczcie sztandarowym  uczniowie klas drugich oraz uczniowie klasy 1C pod opieką pani dyrektor Alicji Milczarek i  pani Anny Zimnal. Zebrani  wysłuchali... 13 grudnia - pamiętamy - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
22 grudnia 2022

Betonoza czy zieleń Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami zachęcamy do udziału w XI edycji konkursu Normalizacja i Ja

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Normalizacja i Ja”, które przebiega pod hasłem „Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami”.​ Przedsięwzięcie trwa od 1 grudnia 2022 r. do 10 marca 2023 r. Zostało objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Jego organizatorem jest Polski Komitet Normalizacyjny.  Tematyka tegorocznego konkursu nawiązuje do... Betonoza czy zieleń Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami zachęcamy do udziału w XI edycji konkursu Normalizacja i Ja - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
22 grudnia 2022

Konkurs stypendialny dla uczniów

Właśnie ruszyła kolejna edycja naszego konkursu dla uczniów  szkół ponadpodstawowych. Przyznajemy stypendia do zagranicznych szkół w Wielkiej Brytanii i w Austrii na lata 2023-2025. W konkursie brać mogą uczniowie klas drugich lub klas trzecich (w tym drugim wypadku urodzeni po 31.07.2006 r.). Aplikacje można wysyłać do 9 stycznia 2023 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie pss.edu.pl oraz na naszych mediach... Konkurs stypendialny dla uczniów - ciąg dalszy artykułu »