Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#20222023
8 czerwca 2023

Nagrody w powiatowym konkursie o rodzinie

W kategorii praca literacka Klara Radwan z klasy IIIA zajęła I m , a w  kategorii film II miejsce – Aleksandra Duś, Oliwia Józkowicz, Oliwia Stokłosa – uczennice z kl. I. Natomiast  ​III miejsce – Damian Kamieniarz, Julia Kamieniarz – uczniowie z kl. I A i  II C.Gratulujemy!​
#20222023
1 czerwca 2023

Dzień Języka Polskiego w naszej szkole

Dzień Języka Polskiego odbędzie się pod hasłem BOHATER LITERACKI W STYLU RETRO I MODERN. Zapraszamy  w dniu 5.06  w godz. 10.50-12.35. Wydarzenie towarzyszące: Czyczowanie 6.06.202 r. w  godz. 10.45 – 13.30 (klasy humanistyczne)
#20222023
31 maja 2023

Licealiści i uczniowie szkoły podstawowej szukają Francji

Licealiści i uczniowie szkoły podstawowej szukają... Podczas dzisiejszego spaceru po Krakowie szukaliśmy śladów polsko - francuskich, a także poznawaliśmy nowe słownictwo z języka Moliera. I tak pojawił się temat Wielkiej Emigracji pod Muzeum Czartoryskich, makaroników pod Hotelem Francuskim, na Rynku wspomniany został etat Mickiewicza w Collège de France, a na Stolarskiej poznaliśmy różnicę między konsulatem a ambasadą. À suivre!!!
#20222023
31 maja 2023

Nagroda w konkursie plastycznym

 Gratulujemy sukcesu naszym uczniom w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym w ramach projektu "Powiat młodych inspiruje" - "Pocztówka z Powiatu Krakowskiego III" przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. Oliwia Józkowicz uczennica kl Ic-zajęła II miejsce, Jadwiga Hochół uczennica 1c-III miejsce, Artur Papież 1c-wyróżnienie.Uroczyste wręczenie nagród połączone z otwarciem wakacyjnej wystawy odbędzie się w... Nagroda w konkursie plastycznym - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
31 maja 2023

Nagroda w konkursie literackim

Nagroda w konkursie literackim Natalia Liburska z kl. I a zdobyła III nagrodę  w Konkursie Literackim Piękno Małopolski Słowem Opisane organizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
#20222023
12 maja 2023

Zaproszenie na NIEODPŁATNY OTWARTY wykład popularyzatorski o badaniach naukowych na rybach danio TAKŻE PO ANGIELSKU

W imieniu organizatorów Konferencji European Zebrafish Meeting 2023, której współorganizatorem jest Uniwersytet Jagielloński ,serdecznie zapraszamy na wykład popularno-naukowy dotyczący roli, jaką ma ryba danio pręgowany w badaniach naukowych. Wykład jest otwarty dla każdego i nieodpłatny. Zapraszamy uczniów szkół, nauczycieli i osoby zainteresowane! Przyjdź na wykład „Danio pręgowany - bohater... Zaproszenie na NIEODPŁATNY OTWARTY wykład popularyzatorski o badaniach naukowych na rybach danio TAKŻE PO ANGIELSKU - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
12 maja 2023

Dzień integracji za nami

Dzień integracji za nami W dniu 28 kwietnia uczniowie  klas 1-3  oraz zaproszeni goście (przedstawiciele ósmoklasistów  z pobliskich szkół podstawowych) uczestniczyli w grze terenowej, która odbyła się w pobliskim parku. Pytania dotyczyły języka polskiego, historii, geografii, biologii, chemii oraz języka angielskiego.
#20222023
8 maja 2023

Witaj majowa jutrzenko

Witaj majowa jutrzenko ​.W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja  uczniowie naszej szkoły wraz ze społecznością lokalną, przedstawicielami władzy gminnej, powiatowej oraz rządowej brali udział w uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie przeszli ulicami Krzeszowic, niosąc biało – czerwoną flagę Polski.
#20222023
8 maja 2023

Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów ​Wśród fanfar, oklasków oraz łez wzruszenia tegoroczni maturzyści ukończyli szkołę. Oprócz części oficjalnej, podczas której głos zabrali Dyrektor szkoły, Alicja Milczarek oraz Starosta Krakowski, Wojciech Pałka, mogliśmy bawić się przy nieoficjalnym i humorystycznym pożegnaniu przygotowanym przez klasę 2c. Tradycyjnie wręczyliśmy nasze nagrody, czyli Tadeuszki. Naszym maturzystom życzymy połamania piór!
#20222023
5 maja 2023

Uwaga - konkurs

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023 - szczegóły pod linkiem:  https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji-2024
#20222023
5 maja 2023

Sukces naszych uczennic w wojewódzkim konkursie plastycznym

Sukces naszych uczennic w wojewódzkim konkursie... Uczennice naszego liceum odniosły sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym " Nasze miasto, walczymy ze smogiem" zorganizowanym przez Prywatne Szkoły im.Noblistów Polskich w Krakowie.26 kwietnia na uroczystej gali nasze laureatki: Oliwia Józkowicz-  uczennica kl.1c, Oliwia Wójcik z  kl.2a, Martyna Nowakowska z  kl.2a, Natalia Czajkowska z  kl. 3a odebrały nagrody i wyróżnienia .Brawo! Gratulujemy sukcesu!
#20222023
5 maja 2023

Jak zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją

Jak zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją 21 kwietnia 2023 r. odbyło się spotkanie z dziennikarzem CyberDefence24 Szymonem Palczewskim  w Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach. Obecni byli uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Krzeszowicach w ramach zajęć rozwijających z dziennikarstwa. Młodzież miała możliwość dowiedzieć się m.in. jakie są różnice pomiędzy tradycyjną prasą a internetowymi mediami, ile kosztuje w mediach... Jak zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
23 kwietnia 2023

III miejsce za grę Śladami Potockich

III miejsce za grę Śladami Potockich Jak dużo wiemy o historii Krzeszowic i ich znakomitych mieszkańcach? Postanowili to sprawdzić uczniowie klasy III c: Patrycja Dębska, Valeriia Nikolenko i Oliwier Grabowski. Przygotowane przez nich zagadki w aplikacji Genially znalazły uznanie w oczach jury Konkursu "Geniallne miejsca". To zacne grono przyznało naszym uczniom III miejsce za grę "Śladami Potockich".
#20222023
23 kwietnia 2023

Przegląd bezkręgowców i kręgowców w CEP UJ

Przegląd bezkręgowców i kręgowców w CEP UJ Od stożków rozkolców i monetek będących porcelankami, poprzez charakterystykę biomów aż po zagadnienia z zakresu antropologii - w piątkowe popołudnie uczniowie 2a pogłębiali wiedzę zoologiczną. Udzielali odpowiedzi na różne nietypowe pytania Pani prowadzącej zajęcia na temat „Fascynującego świata zwierząt”. Przez półtorej godziny odwołując sie do ekspozycji Prowadząca poruszyła wiele aspektów życia tych organizmów... Przegląd bezkręgowców i kręgowców w CEP UJ - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
23 kwietnia 2023

Od immunologii do biotechnologii

Od immunologii do biotechnologii Wykład wygłoszony przez panią prof. dr hab. Joannę Beretęw ramach cyklu „Spotkania na pograniczu biologii, chemii i fizyki dla młodzieży” 30 marca, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJNotatka sporządzona przez Zofię 4e Odkąd człowiek rozpoczął swe życie na Ziemi, musiał mierzyć się z chorobami. W dawnych czasach leczono się ziołami, a także popularne były różnego rodzaju rytuały, ponieważ wierzono, że w sposób... Od immunologii do biotechnologii - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
5 kwietnia 2023

Bartosz Godyń laureatem Grand Prix konkursu recytatorskiego

Bartosz Godyń laureatem Grand Prix konkursu... Dwoje uczniów z naszej szkoły – Maja Matusik z klasy 1a i Bartosz Godyń z klasy 1d wzięło udział w powiatowych eliminacjach 68Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 3kwietnia w CKiS w Skawinie. Bartek i Maja zaprezentowali wiersze Wisławy Szymborskiej oraz fragmenty prozy Agaty Christie i Olgi Tokarczuk. Jury przyznało Grand Prix Bartkowi, który tym samym zyskał możliwość uczestniczenia w dalszych zmaganiach... Bartosz Godyń laureatem Grand Prix konkursu recytatorskiego - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
4 kwietnia 2023

Wiosenna przerwa świąteczna/życzenia

Wiosenna przerwa świąteczna/życzenia Przypominamy, że wiosenna przerwa świąteczna trwa od 6 do 11 kwietnia. Równocześnie chcielibyśmy życzyć zdrowych, pogodnych i pełnych spokoju Świąt Wielkanocnych.
#20222023
4 kwietnia 2023

Zagraliśmy dla Zosi

Zagraliśmy dla Zosi W czwartek 30 marca mury naszego LO od samego rana wypełniała muzyka. Poszczególne klasy - w dwóch turach - uczestniczyły w koncercie charytatywnym, w czasie którego zbierane były datki na leczenie Zosi Mędrali z Krzeszowic chorej na neuroblastomę. W koncercie wystąpili uczniowie, absolwenci i nauczyciele naszej szkoły. W liryczną atmosferę wprowadziła nas Sandra Gąsior z klasy 2a, która zaprezentowała piosenki francuskie. Daniel Komor z klasy... Zagraliśmy dla Zosi - ciąg dalszy artykułu »