Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#matematyka
12 maja 2024

Międzynarodowy Konkurs Kangur 2024 z matematyki

Międzynarodowy Konkurs Kangur 2024 z matematyki Z radością informujemy, że w Międzynarodowym Konkursie Kangur 2024 z matematyki wyróżnienie otrzymał Konrad Dulowski- uczeń klasy 1C. Konradowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Konkurs odbył się w dniu 21 marca 2024r. W naszej szkole uczestniczyło w nim 15 uczniów z klas pierwszych, 10 uczniów z klas drugich i 3 uczniów z klas trzecich.  Najlepsze wyniki w naszej szkole:- z klas pierwszych:  1) Konrad Dulowski klasa 1C... Międzynarodowy Konkurs Kangur 2024 z matematyki - ciąg dalszy artykułu »
#konkursy
12 maja 2024

Wyniki konkursu o zasięgu ogólnopolskim Galileo 2024

Wyniki konkursu o zasięgu ogólnopolskim Galileo 2024 W dniach 4,6 i 7 marca 2024r. w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Galileo 2024, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. W konkursie wzięło udział łącznie 57 uczniów, w tym:-21 osób z języka angielskiego,-11 osób z języka hiszpańskiego,-2 osoby z języka niemieckiego,-7 osób z języka polskiego,-16 osób z matematyki. Z radością informujemy, że w konkursie Galileo 2024 tytuł... Wyniki konkursu o zasięgu ogólnopolskim Galileo 2024 - ciąg dalszy artykułu »
8 maja 2024

Rekrutacja od 13 maja 2024 r.

Rekrutacja od 13 maja 2024 r. Drodzy ósmoklasiści / Szanowni Rodzice, Przypominamy, że od 13 maja można składać wnioski rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych. Zapraszamy w szczególności do wnioskowania do Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach.  Link do strony rektutacji https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/omikron-public/ Serdecznie zapraszamy!
#matura2024
6 maja 2024

Życzenia dla maturzystów

Życzenia dla maturzystów Drodzy Maturzyści, Zbliżający się czas egzaminów maturalnych to dla Was wyjątkowy moment pełen wyzwań i możliwości. Życzymy Wam niezwykłej wytrwałości, spokoju oraz jasnego umysłu podczas egzaminów. Niech Wasza wiedza, ciężka praca i determinacja owocują sukcesem, który będzie owocem Waszego wysiłku. Cała społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach trzyma za Was kciuki i wierzy w Wasze umiejętności. Życzenia dla maturzystów - ciąg dalszy artykułu »
4 maja 2024

Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Młodzież naszego Liceum - jak co roku- wzięła udział w obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja. Obchody zaczęły się od przemarszu ulicami miasta z flagą narodową, którą nieśli przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie krzeszowickich szkół, harcerze i mieszkańcy. Uczestnicy przeszli do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenie sprzed 233 lat. Opieka nad Pocztem Sztandarowym:... Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja - ciąg dalszy artykułu »
2 maja 2024

Geofizyka w Planetarium Śląskim

Geofizyka w Planetarium Śląskim Występowaliście kiedyś przed kamerami jako prezenterzy pogody? Klasy 1c i 1d we wtorek, 30 kwietnia 2024r mieli taką szansę w Planetarium Śląskim na interaktywnej wystawie ,,Geofizyka”. Jednak nie była to jedyna atrakcja. Uczniowie doświadczyli trzęsienia ziemi, zobaczyli błyskawice generowane przez cewkę Tesli, powstawanie chmur, opadów i trąb powietrznych, przenieśli się w różne strefy klimatyczne - te ekstremalnie gorące i... Geofizyka w Planetarium Śląskim - ciąg dalszy artykułu »
28 kwietnia 2024

Piknik Integracyjny Liceum w Krzeszowicach

Piknik Integracyjny Liceum w Krzeszowicach ​W piątkowe przedpołudnie, 26 kwietnia, w Parku Bogackiego, w hali sportowej i na dziedzińcu naszego liceum było wyjątkowo głośno, dynamicznie i wesoło. Gra terenowa, zawody sportowe, charytatywny kiermasz słodkości, zabawy integracyjne i przepyszne kiełbaski z grilla. Wszystko to w ramach Pikniku Integracyjnego, na który zaproszeni zostali uczniowie i uczennice klas 7 i 8 szkół podstawowych. Wydarzeniom towarzyszyła świetna muzyka,... Piknik Integracyjny Liceum w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
28 kwietnia 2024

Pożegnanie klas czwartych 2024

Pożegnanie klas czwartych 2024 Dnia 26 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. W ramach oficjalnej części ceremonii, Pani Dyrektor Alicja Milczarek oraz Starosta Krakowski Wojciech Pałka dokonali uhonorowania najlepszych absolwentów klas czwartych 2023/2024. Stypendium dla najwybitniejszego absolwenta zostało przyznane Pawłowi Kobyłko, uczniowi klasy IVC. Ponadto, uczestnicy zgromadzenia mieli przyjemność uczestniczyć w programie... Pożegnanie klas czwartych 2024 - ciąg dalszy artykułu »
#chemia
24 kwietnia 2024

A może zostaniemy chemikami

A może zostaniemy chemikami Dzień Otwarty Wydziału Chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Klasy biologiczno chemiczne 3a i 2d w ramach dnia otwartego Wydziału Chemii UJ brali udział w wykładzie i pokazie na temat skraplanie gazów. Pokaz kriogeniczny okazał się pokazem wybuchowym. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wszystkie laboratoria na Wydziale Chemii oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną . Uczestniczyli w zajęciach przygotowanych dla uczniów szkół średnich. A może zostaniemy chemikami - ciąg dalszy artykułu »
#powiatkrakowski
21 kwietnia 2024

Czyste powietrze i bioróżnorodność - sadzimy drzewa i krzewy w powiecie krakowskim

Czyste powietrze i bioróżnorodność - sadzimy drzewa i... Akcja wręczania drzewek, która odbyła się 18 kwietnia przy LO Krzeszowice, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mimo deszczowej pogody. Mieszkańcy powiatu krakowskiego mogli bezpłatnie odebrać sadzonki drzewek i krzewów owocowych: jabłoni, gruszy, czereśni, moreli, nektarynki, wiśni, pigwy i śliwy od Powiatu Krakowskiego w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA. Wraz z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i... Czyste powietrze i bioróżnorodność - sadzimy drzewa i krzewy w powiecie krakowskim - ciąg dalszy artykułu »
#biologia
21 kwietnia 2024

Systematyka zwierząt w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Systematyka zwierząt w Centrum Edukacji Przyrodniczej... Realizując zagadnienia z zoologii uczniowie klasy 2d poszerzyli podręcznikową wiedzę zwiedzającekspozycję w CEP. Dnia 16 kwietnia uczestniczyli w ponad półtorej godzinnych zajęciachprowadzonych przez pracownika UJ, w trakcie których mieli okazję zobaczyć przedstawicieliwszystkich typów królestwa zwierząt. W systematycznej kolejności podziwiali szkielety gąbek, ciałaparzydełkowców, tasiemców - należących do płazińców. Systematyka zwierząt w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ - ciąg dalszy artykułu »
21 kwietnia 2024

Piknik Integracyjny z Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach

Piknik Integracyjny z Liceum Ogólnokształcącym w... Zapraszamy wszystkich ósmoklasistów oraz uczniów klas siódmych na piknik integracyjny oraganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach w dniu 26 kwietnia 2024. W programie między innymi gra terenowa oraz kiermasz charytatywny.  Do zobaczenia już w najbliższy piątek!
#wychowawca
11 kwietnia 2024

Prawo w terenie

W ramach zajęć z prawa  klasa 4b odwiedziła Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, który mieści się w Krzeszowicach przy ulicy Kulczyckiego. Przywitała nas Pani Katarzyna Jaźwińska, adwokat,  i wyjaśniła, jak można uzyskać bezpłatną pomoc. Uczniowie  dowiedzieli się również, z jakich dziedzin prawa można takie wsparcie otrzymać. Wychowawca klasy - Pani Grażyna Iwaniak-Książek
#jezykiobce
10 kwietnia 2024

LA FONDUE AU CHOCOLAT

LA FONDUE AU CHOCOLAT Przygotowanie fondue czekoladowego w ramach zajęć o francuskiej kuchni w drugich klasach było wyjątkowym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom nie tylko zgłębić wiedzę na temat kulinarnych tradycji Francji, ale także bezpośrednio zaangażować się w proces przygotowywania jednego z najbardziej charakterystycznych deserów tego kraju. Ciekawostką jest, że choć fondue czekoladowe kojarzone jest przede wszystkim ze Szwajcarią, gdzie... LA FONDUE AU CHOCOLAT - ciąg dalszy artykułu »
28 marca 2024

Oferta edukacyjna 2024/2025

Oferta edukacyjna 2024/2025 NASZE ATUTY • wysoka zdawalność egzaminu maturalnego• nowoczesna sala gimnastyczna (wyposażona m. in. w ściankę wspinaczkową)• wszystkie sale lekcyjne wyposażone w monitory interaktywne• wsparcie pedagogiczno-psychologiczne ( pedagoga, pedagoga specjalnego ipsychologa)• projekty międzynarodowe (m.in. (Erasmus +, Międzynarodowy Projekt EdukacyjnyRozmawiasz – Pomagasz)• wyjazdy na warsztaty językowe –... Oferta edukacyjna 2024/2025 - ciąg dalszy artykułu »
27 marca 2024

Wielkanocne życzenia

Wielkanocne życzenia Szanowni Państwo, Proszę przyjąć życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy, niech wiosna napełni nas nadzieją, a czas wolny pozwoli odpocząć od codziennych obowiązków.Dyrekcja i pracownicy Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach
27 marca 2024

Wywiadówki 4.04.2024

Wywiadówki 4.04.2024 Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach informuje i zaprasza wszystkich Państwa na wywiadówki, które odbędą się w dniu 4 kwietnia 2024 o godzinie 17.00.   Przydział sal dla poszczególnych klas znajdą Państwo w tabeli poniżej.  Serdecznie wszystkich zapraszamy i liczymy na Państwa obecność.  Dyrekcja LO Krzeszowice
27 marca 2024

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne Szanowni Państwo, Proszę przyjąć życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy, niech wiosna napełni nas nadzieją, a czas wolny pozwoli odpocząć od codziennych obowiązków.Dyrekcja i pracownicy Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach
#biologia
25 marca 2024

Wieczorny wyjazd na wykład

Wieczorny wyjazd na wykład W czwartkowe popołudnie 21 marca, po lekcjach grupa uczennic klasy 1d uczestniczyła w wykładziena temat „Wykorzystania wektorów wirusowych w biotechnologii i medycynie". Organizatoremspotkania było KMTPNiS wraz z Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Przedmiotemprelekcji profesor dr hab. Alicji Józkowicz było wykorzystanie wektorów wirusowych w terapiigenowej. Pani Profesor przedstawiła historię badań: porażek i... Wieczorny wyjazd na wykład - ciąg dalszy artykułu »