Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

9 października 2023

Integracja i rekreacja - klasa I A na wycieczce

Integracja i rekreacja - klasa I A na wycieczce Korzystając z pięknej aury tegorocznej jesieni, 29 września nasza klasa - 1A z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę integracyjną do Doliny Racławki i Doliny Pstrąga. Zarówno długi spacer po lesie jak i zabawy integracyjne pomogły nam się lepiej poznać – wiemy już kto ma talent i duszę artysty, kto jest zapalonym sportowcem, kto ma nietypowe hobby, a kto kocha kino. Spędziliśmy ten dzień w przyjaznej, radosnej atmosferze i w promieniach... Integracja i rekreacja - klasa I A na wycieczce - ciąg dalszy artykułu »
29 września 2023

Jedziemy do teatru na musical

Jedziemy do teatru na musical Wszystkich miłośników teatru zapraszamy na wyjazd do Opery Krakowskiej na musical pt. „KOPERNIK” Wyjazd już 5.10 (czwartek) o godz. 17.00 Koszt: 70 zł (50 zł bilet i 20 zł przejazd) LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! Zapisy i wpłaty TYLKO DO PONIEDZIAŁKU  2.10.2023 u Pań Polonistek
#salagimnastyczna
19 września 2023

Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach

Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej Liceum... W dniu 18 września 2023 roku,  po przeszło dwóch latach od rozpoczęcia budowy,  sala gimnastyczna została otwarta uroczyście  dla naszej społeczności szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas licznie przybyli goście, a wśród nich  minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wicemarszałek województwa Łukasz Smółka, starosta krakowski Wojciech Pałka, burmistrz Krzeszowic Wacław... Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
#17wrzesnia
17 września 2023

Uroczystości upamiętniające początek okupacji sowieckiej 17 września 1939r

Uroczystości upamiętniające początek okupacji... W dniu 17 września 2023, na cmentarzu parafialnym w Krzeszowicach, poczet Sztandarowy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach reprezentował naszą szkołę podczas uroczystości upamiętniającej początek napaści na Polskę przez sowietów w 1939 roku. To dla nas zaszczyt, że mogliśmy być częścią tego ważnego wydarzenia i kontynuować tradycję patriotyczną. Uroczystości którym przewodniczył Burmistrz... Uroczystości upamiętniające początek okupacji sowieckiej 17 września 1939r - ciąg dalszy artykułu »
#jezykpolski
16 września 2023

Nad Krzeszówką jak nad Niemnem Narodowe Czytanie 2023

Nad Krzeszówką jak nad Niemnem Narodowe Czytanie 2023 Tegoroczna edycja Narodowego Czytania w naszym liceum miała dość niezwykłą oprawę. W związku z tym, że lekturą wybraną do wspólnego czytania była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, w piątek 8 września zorganizowaliśmy Piknik Nadniemeński w krzeszowickim Parku im. A. Bogackiego, by przy szumie rzeki i wśród ptasich treli wysłuchać fragmentów powieści o losach dwóch rodów – Korczyńskich i Bohatyrowiczów. Niełatwa, ale... Nad Krzeszówką jak nad Niemnem Narodowe Czytanie 2023 - ciąg dalszy artykułu »
#godzinydostepnosci
16 września 2023

Godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024

​Harmonogram konsultacji dla uczniów i rodziców w ramach godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024 Lp. Imię i Nazwisko                           Dzień  Godzina 1. mgr Alicja Milczarek środa 10:35-11:35 2. mgr Anna Kwiecień piątek 16:00-17:00 3. mgr Adam Kozłowski... Godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024 - ciąg dalszy artykułu »
#salasportowa
16 września 2023

Zaproszenie na inauguracyjny mecz siatkówki

Zaproszenie na inauguracyjny mecz siatkówki Szanowni Państwo, Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na inaugurację naszej nowej sali gimnastycznej. To wydarzenie jest dla naszej szkoły niezwykle ważne, ponieważ od dawna marzyliśmy o miejscu, gdzie nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności sportowe. Serdecznie zapraszamy na inauguracyjny mecz siatkówki, który odbędzie się w dniu 18 września o godzinie 13.00 w nowej sali gimnastycznej. Zaproszenie na inauguracyjny mecz siatkówki - ciąg dalszy artykułu »
#20232024
6 września 2023

Witamy w nowym roku szkolnym

Witamy w nowym roku szkolnym W dniu 4 września  społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach rozpoczęła nowy rok szkolny, wyjątkowy ze względu na oddanie do użytku długo oczekiwanej sali gimnastycznej.  W ten ciepły, słoneczny dzień Pani Dyrektor, Alicja Milczarek, powitała grono pedagogiczne oraz zebranych uczniów, w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Witamy w nowym roku szkolnym - ciąg dalszy artykułu »
3 września 2023

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki POZNAJ POLSKĘ

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki POZNAJ... Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach  w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki ,, Poznaj Polskę " otrzymało dofinansowanie trzydniowej wycieczki szkolnej w wysokości 15 000 zł. Projekt jest częścią rządowego programu „Polski Ład”.  Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Dzięki środkom z programu młodzi ludzie będą... Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki POZNAJ POLSKĘ - ciąg dalszy artykułu »
#1wrzesnia
3 września 2023

Uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II wojny światowej

Uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II... Dnia 1 września 2023 roku, z okazji rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, odbyła się uroczystość patriotyczna przy grobie Nieznanego Żołnierza w Krzeszowicach. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach stanęła na straży pamięci, uczciliśmy bohaterów i ofiary tamtych tragicznych wydarzeń. To ważne, że młode pokolenie angażuje się w zachowanie naszej historii. Opiekę nad Pocztem... Uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II wojny światowej - ciąg dalszy artykułu »
#20232024
30 sierpnia 2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się  4 września 2023 r. na dziedzińcu szkoły. Uczniów klas 1 i 2 zapraszamy na  godz. 9:00, natomiast 3 i 4 na godz. 11:00.  Wcześniej, dla chętnych, msza święta w kościele św. Marcina o godz. 8:00.​