Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#20222023
18 czerwca 2023

Zabierz książkę na wakacje

Zabierz książkę na wakacje Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. To czas, gdy możemy nadrobić czytelnicze zaległości. Na naszej półce bookcrossingowej znalazło się wiele nowych pozycji – zapoznajcie się z nimi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrą książkę zawsze warto mieć przy sobie!
#20222023
17 czerwca 2023

Pod znakiem humanistów

Pod znakiem humanistów Humaniści w naszej szkole ostatnie tygodnie mieli wypełnione wieloma działaniami. Klasa IA odbyła wycieczkę programową do Krakowa szlakiem średniowiecza, renesansu i baroku, w czasie której zwiedzała zabytki minionych epok, rozpoznawała style i utrwalała wiedzę. Podsumowaniem wyjazdu była lekcja muzealna w Muzeum Książąt Czartoryskich pt. "Co z tą Damą? Gdzie ten Rembrandt?".Natomiast klasa III A udała się do "Rydlówki". Z kolei,... Pod znakiem humanistów - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
13 czerwca 2023

Joasia Jaroń z kl Ia na scenie Opery Krakowskiej

Joasia Jaroń z kl Ia na scenie Opery Krakowskiej 4. i 5. czerwca w Operze Krakowskiej odbył się koncert z okazji 60-lecia Studia Baletowego Opery Krakowskiej pt. "Ale Kosmos!". W przepięknym widowisku wystąpiła uczennica naszego liceum, Joasia Jaroń. Balet to jej wielka pasja, której poświęca dużo czasu i energii. Efekty jednak są zachwycające. Gratulujemy występu i życzymy kolejnych sukcesów. Najbliższa ku temu okazja będzie w lipcu, kiedy to zespół wystąpi w Portugalii w finale... Joasia Jaroń z kl Ia na scenie Opery Krakowskiej - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
8 czerwca 2023

Najlepsi Ekolodzy z licealnej Id

Najlepsi Ekolodzy z licealnej Id Maja, Bartek, Helena, Kuba i Amelia reprezentowali naszą szkołę w Czwórboju Ekologicznym Gminy Krzeszowice. Przez cztery dni - od 29 maja do 1 czerwca odpowiadali na pytania testowe z różnych obszarów ekologii. Pierwszego dnia wykazali się wiedzą na temat selektywnej zbiórki odpadów, recyklingu, utylizacji odpadów i sposobów ich oznakowania. Drugi dzień był dniem Czystego Powietrza, dlatego pytania dotyczyły problematyki smogu, atmosfery,... Najlepsi Ekolodzy z licealnej Id - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
8 czerwca 2023

DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO 2023

DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO 2023 Co ma wspólnego bohaterka tragedii Sofoklesa ze współczesną aktywistką działającą na rzecz ochrony klimatu? Albo średniowieczny rycerz Roland z Batmanem? A Kordian, który przeniósł się na chmurze z najwyższego szczytu Alp do Polski, ze współczesnym nastolatkiem poruszającym się na elektrycznej hulajnodze? Okazuje się, że całkiem sporo. Udowodnili to uczniowie naszego liceum w czasie Dnia Języka Polskiego, który odbył się 5. czerwca... DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO 2023 - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
8 czerwca 2023

Nagrody w powiatowym konkursie o rodzinie

W kategorii praca literacka Klara Radwan z klasy IIIA zajęła I m , a w  kategorii film II miejsce – Aleksandra Duś, Oliwia Józkowicz, Oliwia Stokłosa – uczennice z kl. I. Natomiast  ​III miejsce – Damian Kamieniarz, Julia Kamieniarz – uczniowie z kl. I A i  II C.Gratulujemy!​
#20222023
1 czerwca 2023

Dzień Języka Polskiego w naszej szkole

Dzień Języka Polskiego odbędzie się pod hasłem BOHATER LITERACKI W STYLU RETRO I MODERN. Zapraszamy  w dniu 5.06  w godz. 10.50-12.35. Wydarzenie towarzyszące: Czyczowanie 6.06.202 r. w  godz. 10.45 – 13.30 (klasy humanistyczne)
#20222023
31 maja 2023

Licealiści i uczniowie szkoły podstawowej szukają Francji

Licealiści i uczniowie szkoły podstawowej szukają... Podczas dzisiejszego spaceru po Krakowie szukaliśmy śladów polsko - francuskich, a także poznawaliśmy nowe słownictwo z języka Moliera. I tak pojawił się temat Wielkiej Emigracji pod Muzeum Czartoryskich, makaroników pod Hotelem Francuskim, na Rynku wspomniany został etat Mickiewicza w Collège de France, a na Stolarskiej poznaliśmy różnicę między konsulatem a ambasadą. À suivre!!!
#20222023
31 maja 2023

Nagroda w konkursie plastycznym

 Gratulujemy sukcesu naszym uczniom w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym w ramach projektu "Powiat młodych inspiruje" - "Pocztówka z Powiatu Krakowskiego III" przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. Oliwia Józkowicz uczennica kl Ic-zajęła II miejsce, Jadwiga Hochół uczennica 1c-III miejsce, Artur Papież 1c-wyróżnienie.Uroczyste wręczenie nagród połączone z otwarciem wakacyjnej wystawy odbędzie się w... Nagroda w konkursie plastycznym - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
31 maja 2023

Nagroda w konkursie literackim

Nagroda w konkursie literackim Natalia Liburska z kl. I a zdobyła III nagrodę  w Konkursie Literackim Piękno Małopolski Słowem Opisane organizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
#20222023
12 maja 2023

Zaproszenie na NIEODPŁATNY OTWARTY wykład popularyzatorski o badaniach naukowych na rybach danio TAKŻE PO ANGIELSKU

W imieniu organizatorów Konferencji European Zebrafish Meeting 2023, której współorganizatorem jest Uniwersytet Jagielloński ,serdecznie zapraszamy na wykład popularno-naukowy dotyczący roli, jaką ma ryba danio pręgowany w badaniach naukowych. Wykład jest otwarty dla każdego i nieodpłatny. Zapraszamy uczniów szkół, nauczycieli i osoby zainteresowane! Przyjdź na wykład „Danio pręgowany - bohater... Zaproszenie na NIEODPŁATNY OTWARTY wykład popularyzatorski o badaniach naukowych na rybach danio TAKŻE PO ANGIELSKU - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
12 maja 2023

Dzień integracji za nami

Dzień integracji za nami W dniu 28 kwietnia uczniowie  klas 1-3  oraz zaproszeni goście (przedstawiciele ósmoklasistów  z pobliskich szkół podstawowych) uczestniczyli w grze terenowej, która odbyła się w pobliskim parku. Pytania dotyczyły języka polskiego, historii, geografii, biologii, chemii oraz języka angielskiego.
#20222023
8 maja 2023

Witaj majowa jutrzenko

Witaj majowa jutrzenko ​.W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja  uczniowie naszej szkoły wraz ze społecznością lokalną, przedstawicielami władzy gminnej, powiatowej oraz rządowej brali udział w uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie przeszli ulicami Krzeszowic, niosąc biało – czerwoną flagę Polski.
#20222023
8 maja 2023

Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów ​Wśród fanfar, oklasków oraz łez wzruszenia tegoroczni maturzyści ukończyli szkołę. Oprócz części oficjalnej, podczas której głos zabrali Dyrektor szkoły, Alicja Milczarek oraz Starosta Krakowski, Wojciech Pałka, mogliśmy bawić się przy nieoficjalnym i humorystycznym pożegnaniu przygotowanym przez klasę 2c. Tradycyjnie wręczyliśmy nasze nagrody, czyli Tadeuszki. Naszym maturzystom życzymy połamania piór!
#20222023
5 maja 2023

Uwaga - konkurs

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023 - szczegóły pod linkiem:  https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji-2024
#20222023
5 maja 2023

Sukces naszych uczennic w wojewódzkim konkursie plastycznym

Sukces naszych uczennic w wojewódzkim konkursie... Uczennice naszego liceum odniosły sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym " Nasze miasto, walczymy ze smogiem" zorganizowanym przez Prywatne Szkoły im.Noblistów Polskich w Krakowie.26 kwietnia na uroczystej gali nasze laureatki: Oliwia Józkowicz-  uczennica kl.1c, Oliwia Wójcik z  kl.2a, Martyna Nowakowska z  kl.2a, Natalia Czajkowska z  kl. 3a odebrały nagrody i wyróżnienia .Brawo! Gratulujemy sukcesu!
#20222023
5 maja 2023

Jak zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją

Jak zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją 21 kwietnia 2023 r. odbyło się spotkanie z dziennikarzem CyberDefence24 Szymonem Palczewskim  w Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach. Obecni byli uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Krzeszowicach w ramach zajęć rozwijających z dziennikarstwa. Młodzież miała możliwość dowiedzieć się m.in. jakie są różnice pomiędzy tradycyjną prasą a internetowymi mediami, ile kosztuje w mediach... Jak zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją - ciąg dalszy artykułu »