Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Betonoza czy zieleń Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami zachęcamy do udziału w XI edycji konkursu Normalizacja i Ja

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Normalizacja i Ja”, które przebiega pod hasłem „Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami”.

Przedsięwzięcie trwa od 1 grudnia 2022 r. do 10 marca 2023 r. Zostało objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Jego organizatorem jest Polski Komitet Normalizacyjny. 

Tematyka tegorocznego konkursu nawiązuje do współczesnych trendów w architekturze miejskiej. Inspiruje do przemyśleń związanych z zagospodarowywaniem przestrzeni miast – nadużywaniem betonu (zjawisko tzw. betonozy) czy przeznaczaniem coraz większych powierzchni pod zieleń.

Uczniowie mogą zgłaszać prace wykonane w czterech kategoriach: praca pisemna, grafika komputerowa, grafika i film. Z kolei nauczyciele mogą zgłosić scenariusz lekcji związany z tytułem konkursu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://programy.edukacja.gov.pl/xi-ogolnopolski-konkurs-normalizacja-i-ja/.