Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Konkurs PKB

Jesteśmy przedstawicielami Studenckiego Koła Naukowego Ekonomii Politycznej działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W tym roku organizujemy kolejną edycję Konkursu PKB (Polityka, Kapitał, Biznes). Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Uczniów Państwa szkoły do udziału w nim.
Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia związane z przedsiębiorczością, ekonomią oraz polityką gospodarczą. Jest to poszerzenie wiedzy nabywanej przez uczniów na lekcjach podstaw przedsiębiorczości. Podczas konkursu uczestnicy będą mieli okazję wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce.
Konkurs składa się z trzech etapów:


  • I etap – 29 listopada 2022 – test 25 pytań – on-line
  • II etap – 12 stycznia 2023 – test 20 pytań oraz 2 zadania opisowe – on-line
  • III etap – marzec 2023 – test 20 pytań oraz raport z zakresu polityki gospodarczej – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie*

Łączna wartość nagród wynosi kilkanaście tysięcy złotych . Do wygrania są m.in. książki, vouchery na kursy programowania, bony na szkolenia językowe oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.
  W załączeniu umieszczamy prezentację z informacjami o konkursie. Prezentację można przedstawić na zajęciach, opisuje ona po krótce formułę konkursu, zakres tematyczny oraz niezbędne strony do rejestracji.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.konkurspkb.pl
W przypadku pytań jesteśmy dostępni pod adresem e-mail: kontakt@konkurspkb.pl
Zachęcamy także do śledzenia naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/KonkursPKB/


Z wyrazami szacunku
organizatorzy Konkursu PKB
 
*Terminy poszczególnych etapów mogą ulec zmianie. W przypadku niekorzystnej sytuacji epidemicznej III etap również odbędzie się w formie on-line

 

Link do pobrania prezentacji:
https://drive.google.com/file/d/1Zs0qFVvBaTQ4kLR2QHYt6HTSQbL5CtgA/view?usp=sharing