Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Wakacje z golfem

Zdjęcie z galerii Wakacje z golfem

W pierwszym tygodniu wakacji uczniowie naszego liceum i szkół podstawowych z gminy Krzeszowice brali udział w Tygodniu Golfowym Golf -Sport Fair Play, organizowanym przez UKS Fairway, który działa w nasze szkole.

Zajęcia miały na celu naukę i doskonalenie gry w golfa, zapoznanie z przepisami dyscypliny, nabycie umiejętności do gry na polu golfowym oraz aktywne spędzanie wolnego czasu w wakacje.

Wszyscy uczestnicy doskonalili się w najważniejszych elementach treningu golfoweg: puttowanie,chipping, swing golfowy kijami różnego rodzaju oraz gra z bunkra piaskowego.

Codziennym  zwieńczeniem zajęć była gra na treningowym polu golfowym par 18, gdzie młodzi adepci golfa mogli zweryfikować swoje umiejętności, grając w konwencji Texas .

W ostatnim dniu odbył się IX Turniej Golfowy o Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice.Obejmował on 4 konkursy: dwie rundy puttowania na 6 dołkach greenu, konkurs „Bestputt”, konkurs na najlepszy chipping oraz konkurs na długość i precyzję swingu golfowego.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Julia Rudel /Liceum/, drugie Natalia Guz /Liceum/ i trzecie Julia Góralczyk /SP nr 1 Krzeszowice/.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobył: Jan Leśnik /SP w Bolechowicach/, drugie Szymon Leśnik /SP w Bolechowicach/, trzecia Mikołaj Góralczyk /Liceum/.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dyplomy i puchary, a pozostali uczestnicy dyplomy i pamiątkowe medale.

Zajęcia prowadził instruktor golfa rekreacyjnego, nauczyciel wf w liceum Jacek Banach.

W sprawach organizacyjnych i sędziowskich pomagała Pani Renata Góralczyk – nauczyciel matematyki w liceum.

Zajęcia realizowane były przy wsparciu finansowym Burmistrza Gminy Krzeszowice.