Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych na Kopcu Kościuszki w Krakowie

W dniu 16 października 2023 roku odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach na Kopcu Kościuszki w Krakowie. Wydarzenie to stanowiło istotny moment w życiu uczniów, którzy rozpoczęli swoją naukę w nowej szkole.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 w muzeum Kopca Kościuszki. Uczniowie, ubrani w uroczyste stroje, ze wzruszeniem i z determinacją podejmowali ślubowanie przed swoimi wychowawcami. Podczas ceremonii głos zabrali dyrektor szkoły Pani Alicja Milczarek oraz Prezes Zarządu Kopca Kościuszki dr hab Mieczysław Rokosz, którzy życzyli uczniom pomyślności w ich nowej edukacyjnej drodze. Niezwykle wzruszającym momentem było wspólne śpiewanie hymnu narodowego.

Ślubowanie klas pierwszych LO Krzeszowice na Kopcu Kościuszki w Krakowie było nie tylko wyrazem szacunku wobec tradycji i historii, ale także okazją do integracji nowych uczniów na początku ich fascynującej przygody z nauką. To wyjątkowy moment, który na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Zdjęcie do artykułu
Zdjęcie do artykułu
Zdjęcie do artykułu
Zdjęcie do artykułu
Zdjęcie do artykułu
Zdjęcie do artykułu