Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Uczniowski Klub Sportowy Fairway Krzeszowice 10 lat działalności

Zdjęcie z galerii Uczniowski Klub Sportowy Fairway Krzeszowice 10 lat działalności

W 2021 roku przypada 10 rocznica założenia przy naszej szkole UKS Fairway Krzeszowice

To pierwszy w Polsce uczniowski klub  z sekcją golfa.

W roku 2021 UKS zorganizował konkursy golfowe i imprezy z okazji 10 lecia i zajęcia szkoleniowe dla młodzieży związane z tą grą.

Jak co roku w czerwcu młodzież naszej szkoły rywalizowała w Dwuboju piłkarsko-golfowym pod patronatem Jerzego Dudka, wybitnego polskiego reprezentacyjnego bramkarza, zdobywcy Pucharu Ligi Mistrzów w 2005 roku z drużyną  FC Liverpool. Rozegrano turniej piłkarski a w czasie przerw w meczach  przeprowadzono konkurs golfowy na matach do puttowania. W zajęciach wzięli udział uczniowie i uczennice klas 1 i 2 naszej szkoły.

W pierwszym tygodniu wakacji młodzież wzięła udział w Tygodniu golfowym na polu golfowym w Paczółtowicach. W czasie zajęć dla początkujących i bardziej zaawansowanych golfistów doskonalona była gra krótka: puttowanie i chipping na treningowych greenach na driving range. W ramach gry długiej były ćwiczone uderzenia kijami iron 5-9, wedge PW, SW  i wood 1-3. Aby zastosować poznane elementy techniki indywidualnej w grze właściwej młodzież rywalizowała  na  sześciodołkowym polu treningowym par 18. Aby zapoznać się z przepisami gry w golfa stosowano rywalizację stroke play i Texas scramble.

1 lipca 2021 rozegrano VIII Turniej golfowy o Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice, który wygrał Alan Szyguła z Liceum w Krzeszowicach a w kategorii dziewcząt Julia Góralczyk ze SP w Krzeszowicach.

Na początku roku szkolnego 2021/22 roku zorganizowano „Konkurs 10 lecia  UKS Faiway” dla młodzieży Liceum.  A w dniu 20 października 20 osób z najlepszymi wynikami wyjechało autokarem na Pole golfowe do Paczółtowic aby rozegrać tam  finał na profesjonalnym obiekcie golfowym. Wszyscy uczestnicy konkursu „zwiedzili” pole golfowe i zapoznali się z jego strukturą i funkcjonowaniem, poznali zasady gry i sprzęt do gry w golfa. Potem przystąpili do rywalizacji w kategorii dziewcząt i chłopców pełniąc nawzajem rolę zawodników i sędziów. Komitet zawodów ustalił na podstawie wyników że w pierwsze miejsce wywalczyła Julia Nowak, drugie Kamila Lasoń a trzecie Kramarz Emilia. W rywalizacji chłopców zwyciężył Szymon Ćwikła, drugie miejsce zajął Bruno Drożdż ai trzecie Polit Grzegorz. Po zakończeniu konkursu z okazji 10 lecia UKSu Fairway wszyscy uczestnicy mieli okazje poćwiczyć grę długą wybijając piłkę na odległość z mat na driving range. Ostatnim akcentem obchodów 10 lecia UKSu jest wystawa obrazująca założenie i historie klubu, którą można oglądać w Liceum w holu na parterze szkoły.

Działania UKSu są realizowane przy wsparciu finansowym Burmistrza Gminy Krzeszowice.

Środki na działalność statutową UKSu pozyskiwane są od  Kopalń Porfiru i Diabazu w Krzeszowicach.