Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Przygotuj się do Europejskiego Dnia Języków Obcych

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, stanowiący okazję do inicjowania wydarzeń związanych z promowaniem nauki języków obcych. W tym dniu, uczniowie naszej szkoły przybliżą społeczności szkolnej następujące kraje:


1A Niemcy

1B Hiszpania

1C Anglia

1D Francja

2A Walia

2B Hiszpania

2C Szkocja

3A Anglia

3B Hiszpania

3C Irlandia PółnocnaZachęcamy również naszych uczniów do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących:

Gra miejska w Krakowie 1.10.2022r.  Poznaj przedsmak lotu w kosmos!

Misję organizują instytucje badawcze: Instytut Francuski, Instytut Austriacki, Goethe-Institut, Instytut Cervantesa, Włoski Instytut Kultury oraz Komisja Europejska – Przedstawicielstwo w Polsce. 1 października wyposażeni, w jakże zawodny pojazd suborbitalny i listę spraw do załatwienia, w 5 godzin oblecicie Europę w centrum Krakowa. Każda załatwiona sprawa to zdobyte punkty, każdy błąd – częściowa utrata mocy pojazdu. Podczas gry poznacie fakty o europejskich badaniach kosmosu i garść teorii spiskowych o życiu pozaziemskim. Rejestracja i zasady gry na stronie:

Gwiazdy Kosmosu – Gra miejska na Europejski Dzień Języków w Krakowie 2022

Konkurs filmowy „Różne języki – jedna Europa”

Jeśli uczysz się języków obcych i interesujesz się europejską kulturą weź udział w konkursie online. Pokaż w maksymalnie dwuminutowym filmie, dlaczego znajomość języków obcych jest tak ważna we współczesnym świecie. Nagrodą główną jest kurs online jednego z europejskich języków obcych. Szczegółowe informacje na stronie: Europejski Dzień Języków (europejskidzienjezykow.pl)

Konkurs koszulkowy EDJ

Prześlij swój projekt/obrazek/grafikę i miej własny wzór na oficjalnej koszulce EDJ2023.

Termin przesyłania projektów 31 grudnia 2022r. Szczegóły konkursu na stronie: Europejski Dzień Języków > Activities > EDL T-Shirt Contest (ecml.at)