Herb szkoły

Licealny hit na dzień sportu

Zdjęcie do artykułu

21 czerwca 2022 roku, na Orliku przy ulicy Solidarności w Krzeszowicach uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki obchodzili dzień sportu.

Jednym z kluczowych wydarzeń, był mecz  pomiędzy reprezentantami klasy 1 oraz 3. Jak się okazało, spotkanie było bardzo atrakcyjne do oglądania, uczniowie oraz nauczyciele mogli obejrzeć aż 8 bramek!

Pierwszoklasiści bardzo dobrze "weszli" w mecz, już w 5 minucie Piotr Stolarek otworzył wynik spotkania na 1:0. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać, już niecałą minutę później ten sam zawodnik strzelił drugiego gola, a w 7 minucie pierwszy raz tego dnia do siatki trafili zawodnicy z klasy 3, strzelając bramkę kontaktową na 1:2. Kilka chwil później,Piotr Stolarek zdobył trzecią bramkę, notując tym samym hattricka i ponownie wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Na 4 minuty przed przerwą obrońca z klasy 1 c, Filip Kot wykończył akcję głową i ustalił wynik do przerwy na 4:1 dla przyszłorocznych klas drugich. W pierwszych 20 minutach , mimo kilku groźnych indywidualnych akcji, w drużynie trzecioklasistów można było zauważyć brak zgrania oraz brak pomysłu na grę.Inaczej to wyglądało w drużynie przeciwnej, obrona złożona z bramkarza Kuby Wojdana oraz kluczowego obrońcy, Filipa Kota, grała bardzo pewnie, kapitan zespołu Bruno Drożdż, wielokrotnie posyłał znakomite długie piłki mijające linie obrony, a ustawiony w ataku Piotr Stolarek, świetnie się ustawiał i wykańczał akcje.

Drugą połowę  rozpoczęli lepiej starsi uczniowie i szybko strzelili gola na 2:4. W drugiej połowie gra była nieco wolniejsza i spokojniejsza, ponieważ  zawodnicy powoli odczuwali zmęczenie.Marzenia 3 klasy o wyrównaniu zakończył lider pierwszaków Bruno Drożdż, który w 11 minucie po wznowieniu gry, popisał się fantastyczną akcją i podwyższył wynik na 5 do 2 . W 17 minucie drugi raz kapitalną główką Filip Kot umieścił piłkę w bramce i ustalił wynik spotkanie na 6:2 dla uczniów powoli kończących swój pierwszy rok w szkole średniej.

Na koniec, kapitan triumfującej drużyny, Bruno, odebrał puchar za zwycięstwo z rąk p. Jacka Banacha.

Podczas całego wydarzenia panowała fantastyczna, koleżeńska atmosfera, a licealiści na sportowo i z uśmiechami na twarzach przygotowywali się do wakacji .