Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Golf sport fair play

Zdjęcie z galerii Golf sport fair play

W dnu 20 października 2022 na polu golfowym w Paczółtwicach odbył się VIII Turniej Golfowy „Greengolf” o Puchar Prezesa Zarządu Kopalń Porfiru i Diabazu w Krzeszowicach. Organizatorem tej imprezy był UKS Fairway Krzeszowice działający przy Liceum w Krzeszowicach.

Turniej obejmował część popularyzatorsko-edukacyjną i sportową. W pierwszej części młodzież zapoznała się polem golfowym klasy mistrzowskiej, historią i zasadami fair play, nazewnictwem golfowym oraz regułami i taktyką tej gry.Następnie na driving range odbył się konkurs puttowania poprzedzony krótkim szkoleniem teoretycznym i praktycznym. Młodzież przystąpiła do Turnieju dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.

W konkursie trzeba było zaliczyć 6 dołków w systemie stroke play.

Po podliczeniu wyników przez komitet konkursowy okazało się że pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła Broda Anita, drugie Skotniczna Sandra a trzecie Godyń Martyna. W kategorii chłopców najlepszy wynik uzyskał Bruno Drożdż, drugie miejsce zajął Woszczyna Igor, trzecia Kłeczek Michał. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy przeszli na drivig range poćwiczyć i doskonalić swing golfowy. UKS Fairway zapewnił dla uczestników transport z Krzeszowice na Pole Golfowe i z powrotem oraz dostęp do sprzętu i infrastruktury. Całość zajęć przygotował i przeprowadził instruktor golfa rekreacyjnego Jacek Banach.

Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Krzeszowice.