Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Zagraliśmy dla Zosi

Zdjęcie z galerii Koncert charytatywny Gramy dla Zosi


W czwartek 30 marca mury naszego LO od samego rana wypełniała muzyka. Poszczególne klasy - w dwóch turach - uczestniczyły w koncercie charytatywnym, w czasie którego zbierane były datki na leczenie Zosi Mędrali z Krzeszowic chorej na neuroblastomę. W koncercie wystąpili uczniowie, absolwenci i nauczyciele naszej szkoły.

W liryczną atmosferę wprowadziła nas Sandra Gąsior z klasy 2a, która zaprezentowała piosenki francuskie. Daniel Komor z klasy 1d zagrał solo na klarnecie i saksofonie utwory muzyki rozrywkowej. W czasie koncertu mogliśmy podziwiać również występ grupy baletowej, w której tańczy Joasia Jaroń z klasy 1a. Cała grupa nie zmieściłaby się w naszej auli, ale tu z pomocą przyszła nam technologia cyfrowa- występ został zaprezentowany w formie filmu.

W drugiej części koncertu przyszedł czas na mocniejsze uderzenia. Najpierw wystąpił zespół, który debiutował w czasie tegorocznej studniówki, a tworzą go: Duszan Młynarczyk z klasy 4d, Mikołaj Góralczyk z 4c, Dawid Ryszka z 3b i Kasia Chmiel z XX LO w Krakowie. Wykonane przez nich covery prawdziwie rozgrzały publiczność przed występem zespołu FUY. Ta ostatnia grupa w składzie: Edyta Niziołek, Kuba Michniewicz, Artur Bożek i pan profesor Marcin Drożdż przedstawiła piosenki pochodzące m.in. z autorskiej płyty 11 nieodebranych połączeń, utworom muzycznym towarzyszyła projekcja zdjęć, filmików, a nawet animacja stworzona dla zespołu przez Karolinę Pałkę.

Artyści przygotowali nam ucztę dla ducha, natomiast wolontariusze zapewnili ucztę naszym podniebieniom. Z inicjatywy pani Doroty Polak wielu uczniów zaangażowało się w pieczenie ciast, które były sprzedawane na szkolnym kiermaszu. Cały dochód z kiermaszu oczywiście zasilił fundusze na leczenie Zosi.

W godzinach wieczornych na koncert zaprosiliśmy rodziców. W czasie tej edycji wystąpili również: Adam Anuar- Snopczyński prezentujący taniec współczesny - breakdance oraz Diana Komor ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach grająca na pianinie. Wieczornemu koncertowi towarzyszyła aukcja prac plastycznych, które powstały w czasie zajęć prowadzonych w naszym LO przez panią Anetę Karcz - Padulę. Prace Eli Kalęby z klasy 4c, Julii Nowak z 4d, Oliwii Zielke z 2a i Małgosi Pałki z 3a cieszyły się dużym zainteresowaniem licytujących, a osiągnięte w licytacji kwoty przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów:)

Ogólnie zebraliśmy 5141,20 zł i 2 franki szwajcarskie. Cała kwota została przekazana rodzicom Zosi.

Wrażenia z koncertu zapewne pozostaną z nami na długo. Przekonaliśmy się, że naszą szkolną społeczność tworzą ludzie z pasją, o wielkich talentach, ale także o wrażliwych, otwartych na potrzeby innych sercach:)

Wielkie podziękowania należą się wszystkim Artystom, Wolontariuszom i Darczyńcom oraz osobom, które pomogły w organizacji koncertu: pani wicedyrektor Annie Kwiecień, pani Dorocie Polak, pani Anecie Karcz – Paduli, pani Urszuli Garlacz i panu Marcinowi Klisiowi.


Mirosława Wieczorek


Poniżej zamieszczamy link do skrótu filmowego autorstwa p. Marcina Klisia.
Nasza szkolna społeczność przyłącza się do życzeń płynących zewsząd dla Zosi - zdrowia, zdrowia, zdrowia!
https://youtu.be/KzTiu0sfWas