Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Jaki jest Twój styl czyli klasa 2b w Muzeum Narodowym

Zdjęcie do artykułu


Zdjęcie do artykułu

Często rozmawiamy z rówieśnikami na temat stylów w modzie lub muzyce, ale pojęcie stylu narodowego wydaje się być nam dość odległe i mało znane. Okazją do zastanowienia się nad tym zagadnieniem stał się dla nas wyjazd do Muzeum Narodowego w Krakowie.
W środę dnia 20 października wybraliśmy się na lekcję muzealną dotyczącą narodzin polskiego stylu narodowego. Byliśmy pod opieką wychowawczyni naszej klasy - Pani Justyny Zarusińskiej oraz Pani Mirosławy Wieczorek.
W muzeum uczestniczyliśmy w zajęciach pt: ,,Polskie style narodowe. Jaki styl twój?" Dzięki Pani przewodnik mogliśmy dowiedzieć się m. in. jak wyglądały stroje Sarmatów, dawna sztuka, meble, konstrukcje budynków oraz ich wnętrza.Podczas lekcji rozwiązywaliśmy zadania, na podstawie zdobytej tam przez nas wiedzy i poszukiwaliśmy charakterystycznych elementów tworzących nasz styl narodowy.

Przed wizytą w muzeum zwiedziliśmy jeszcze krakowski Park im. Henryka Jordana, podziwiając jesienną przyrodę oraz stojące tam pomniki.
Na końcu wycieczki mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej na temat zabytków znajdujących się na Rynku w Krakowie oraz je zobaczyć.Informacje na ten temat przygotowane zostały przez nas samych tak,abyśmy mogli podzielić się nimi z rówieśnikami.
Wyjazd był idealną okazją do nabycia nowej wiedzy i wspólnej integracji.

Joanna Ornacka klasa 2B